1. Головна
  2. Новини
  3. Олег Кулиніч: Нова Постанова Кабміну про розпорядження державними землями сільгоспризначення ставить фермерів у нерівні умови з агрохолдингами

Олег Кулиніч: Нова Постанова Кабміну про розпорядження державними землями сільгоспризначення ставить фермерів у нерівні умови з агрохолдингами

Нова  постанова Кабміну № 413 про розпорядження державними землями сільськогосподарського призначення ставить селян у нерівні умови із великими агропідприємствами.

Про це у своєму блозі для  Agravery.com пише народний депутат групи «Партія «Відродження», Член Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Кулініч.

За його словами, своєю постановою Кабмін зобов’язав Держгеокадстр передавати в оренду земельні ділянки для сінокосіння, випасання худоби, городництва лише через земельні торги.

«Я не розумію, як собі це уявляють в Кабміні – для того, щоб одержати землю для випасу корів, люди вимушені будуть йти на аукціон? Наприклад, моя громадська приймальня і зараз завалена скаргами людей щодо виділення земельних ділянок для таких цілей, тож можемо уявити, що почнеться, коли це йтиме через аукціон. Крім того, само собою зрозуміло, що торги зазвичай виграватимуться якимись великими підприємствами, фінансові можливості яких набагато більші, ніж у селян. Я вже не кажу, що така норма не відповідає статті 134 Земельного кодексу України, де чітко вказано: надання цих земельних ділянок громадянам для городництва та випасання худоби здійснюється у поза аукціонному порядку», – пише політик.

Крім того, як відзначив нардеп, Постанова КМУ обмежує площу земельних ділянок, які можуть безоплатно передаватись у власність, встановлюється обмеження у лише 25% тих земель, права на які були продані через аукціон у минулому кварталі. Це нововведення унеможливить, наприклад, законно оформити селянам городи, якими вони користуються десятки років. Вони зможуть оформити землю лише, якщо в області будуть проведені аукціони.

Ще один спірний момент – необхідність погоджувати з Кабміном будь-яке відведення земельних ділянок за рахунок земель державних підприємств.

«Логіка уряду тут зрозуміла – необхідно захистити землі державних підприємств від розбазарювання. Але, на мій погляд, тут теж не варто перегинати палку. Ситуації бувають різні: невже земельну ділянку під кожну опору ліній електропередачі чи, наприклад, для потреб залізничного транспорту, потрібно вилучати через рішення уряду? Невже це не може бути вирішено на місцевому рівні?», – додав народний депутат.

Серед позитивних моментів Постанови від відмітив заборону органам Держгеокадастру зменшувати розмір орендної плати за земельні ділянки вже після проведення аукціонів. А також запровадження періодичної перевірки органами Держгеокадастру стану орендованих земель державної власності.

Поширити
Новини