1. Головна
  2. Новини
  3. Олег Кулініч запропонував, як справедливо розподіляти доходи від ренти

Олег Кулініч запропонував, як справедливо розподіляти доходи від ренти

У Верховній Раді пропонують розподілити доходи від рентних платежів на видобуток вуглеводнів у співвідношенні: 90% - до загального фонду державного бюджету, 4% - до обласного бюджету за місцем видобутку, 5% - до районного бюджету або бюджету об'єднаних громад за місцем видобутку і 1% - до бюджету населеного пункту, на території якого здійснюється видобуток корисних копалин.

Відповідна пропозиція закріплена в законопроекті №3038-1 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату)" від 09.09.2015 року. Автором законопроекту є член депутатської групи "Партія "Відродження" Олег Кулініч.

Зараз 100% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату зараховується до загального фонду державного бюджету. Однак, на думку депутатів, така норма є несправедливою, оскільки не дає змоги фінансувати поліпшення екологічної та соціально-економічної ситуації на територіях, де здійснюється видобуток. Такий розподіл викликає ще й певний спротив місцевих громад, оскільки вони не зацікавлені у цій діяльності. Тому підприємства-видобувники постійно стикаються з проблемами узгодження з органами місцевого самоврядування спеціальних дозволів на користування надрами та набуття прав на земельні ділянки.

За прогнозами авторів законопроекту, ухвалення запропонованих змін забезпечить процес децентралізації влади шляхом надання місцевим громадам більших фінансових можливостей.

Поширити
Новини