1. Головна
  2. Новини
  3. Нардепи «Відродження» просять прем’єр-міністра провести осучаснення пенсій за інвалідністю для чорнобильців

Нардепи «Відродження» просять прем’єр-міністра провести осучаснення пенсій за інвалідністю для чорнобильців

 

Народні депутати групи «Партія «Відродження» звернулися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням провести перерахунок пенсій за інвалідністю для чорнобильців.

Відповідний депутатський запит скерували народні депутати Олег Кулініч, Артем Ільюк та Андрій Шипко.

Як зазначають парламентарі, наразі розмір пенсій за інвалідністю для постраждалих від аварії на ЧАЕС розраховують, виходячи із середньої заробітної плати 2006 року, що не відповідає фактичному рівню інфляції та не компенсує реального знецінення доходів.

«Підхід, згідно з яким базовим показником для розрахунку розміру пенсії за інвалідністю для чорнобильців встановлено середню зарплату в 2006 році, є несправедливим. Адже в такому разі не враховується щорічне зростання показника середньої зарплати, яка змінюється під впливом інфляції та низки інших чинників. Для прикладу, середня зарплатня на одну застраховану особу загалом по Україні за 2006 рік становила 928,81 грн, а в 2016 році – 4482,35 грн», – йдеться у запиті.

У зв’язку з цим народні депутати просять внести зміни до Постанови Кабінету міністрів №1210 від 23.11.2011, якою регулюється це питання, та провести осучаснення пенсій за інвалідністю для чорнобильців.

«Просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, надати відповідні доручення щодо невідкладного внесення змін до Порядку №1210, якими передбачити осучаснення базового показника для розрахунку розміру пенсії за інвалідністю для чорнобильців у розмірі середньої зарплати на одну застраховану особу загалом по Україні за 2017 рік», – пишуть народні депутати.

Нагадаємо, 12 грудня перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко разом із керівниками чорнобильських організацій провели спільну зустріч з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм та омбудсменом Валерією Лутковською. Під час зустрічі були обговорені перспективи прийняття законопроекту №6292, а також проблеми в сфері соцзахисту, з якими стикаються чорнобильці.

Поширити
Новини