1. Головна
  2. Новини
  3. На ще одній ділянці у Харківській області видобуватимуть газ

На ще одній ділянці у Харківській області видобуватимуть газ

 

Рішенням сесії Харківської обласної ради 6 грудня АТ «Укргазвидобування» отримало спеціальний дозвіл на користування надрами.

Газ видобуватимуть на Гашинівській ділянці Коробочкинсько-Максальської зони. Раніше «Укргазвидобування» не надавала для цього необхідні документи. Тепер потрібний пакет зібраний, і депутати підтримали рішення.

Як повідомив заступник голови Харківської обласної ради, голова фракції «Відродження» в облраді Володимир Скоробагач, на цій ділянці діють п’ять свердловин, з яких видобувають близько 300 тис. куб. м газу щодобово. Після розробок ще двох свердловин, уже в березні на цій території будуть добувати ще більше – близько 540 тис. куб. м. газу щодобово.

«Це значні показники для області та України. Якби ми не дали дозволу, довелося б законсервувати ці свердловини, ми б втратили газ, який повинен надходити для населення, плюс область отримує 5% ренти від видобування газу, а це теж велика сума. Підприємство сплачує податки і створює нові робочі місця», – зазначив Володимир Скоробагач.

Також він повідомив, що разом із колегами по Партії «Відродження» продовжить лобіювати пропозицію про те, щоб кошти з ренти від видобування газу надходили до спеціального фонду і йшли на розвиток територій, де ведуться роботи.

«Ми скерували відповідне звернення до Верховної Ради України і сподіваємося, що наступного року ці кошти передадуть до спеціального фонду», – сказав голова фракції.

Відзначимо, що існує Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України. Згідно з документом, без проведення аукціону дозвіл на користування надрами надається, якщо заявник за свій рахунок здійснив геологічне вивчення ділянки надр, підрахунок запасів корисних копалин і подав в строк документи, перелік яких, зокрема, регулюється Законом України «Про оцінку впливу на навколишнє середовище».

Поширити
Новини