1. Головна
  2. Новини
  3. На реалізацію реформ уряду в бюджеті немає грошей, – Володимир Пилипенко

На реалізацію реформ уряду в бюджеті немає грошей, – Володимир Пилипенко

У Державному бюджеті країни немає необхідних коштів на проведення запланованих реформ уряду.

Про це в своєму блозі для LB пише перший заступник голови партії «Відродження», Володимир Пилипенко, коментуючи майбутнє голосування в парламенті за пенсійну, медичну і освітню реформу влади.

Він зазначив, що прийняття законопроектів влади може ще більше погіршити економічну кризу в Україні, оскільки реформи писалися без проведення фінансово-економічного обґрунтування планованих змін.

Зокрема, як приклад він навів ситуацію з медичною реформою уряду, фінансове обґрунтування якої з боку МОЗу і Міністерства фінансів відрізняється на 55 млрд. гривень.

«Останні події показують, що масштабні трансформації «малювали», буквально на коліні. Тому до них немає ніякого довіри. Особливо – з точки зору їх забезпеченості бюджетними фінансами і позитивними наслідками для простих громадян. Наприклад, порівняння фінансово-економічного обґрунтування медичної реформи, підготовленої МОЗ та бюджетної резолюції на 2018-2020 роки (підготовленої Мінфіном) свідчить про те, що в уряді немає єдиної думки щодо обсягів фінансування цієї реформи. Оскільки Мінфін передбачив виділити на медичну реформу на 55 млрд. грн. менше, ніж рекламував МОЗ», – зазначив Володимир Пилипенко.

Він також додав, що прийняття таких структурних реформ має на увазі цілісний механізм роботи, як з незалежними експертами в питанні економічної обгрунтованості реформ, так і з боку громадськості.

«Нам з усіх боків кричать, що «треба голосувати за реформи»! Краще, якби цій браваді передувала ретельна перевірка фінансово-економічної обгрунтованості реформ з боку незалежних експертів. Крім того, перш ніж приймати реформи, варто їх обговорити з людьми. Тоді влада має моральне право сказати, що у нас є не тільки «голі» ідеї, а й дорожня карта – як на практиці їх реалізувати і змінити стан справ в країні», – написав перший заступник голови партії «Відродження».

Як повідомлялося, раніше керівник депутатської групи «Партія «Відродження» Віталій Хомутінник заявив, що реформи уряду не можна виносити на голосування без їх широкого обговорення з громадськістю.

Поширити
Новини