1. Головна
  2. Новини
  3. Міжнародні експерти піддали оцінці концепцію партійного праймеріз «Відродження»

Міжнародні експерти піддали оцінці концепцію партійного праймеріз «Відродження»

 

Партія «Відродження» отримала позитивний відгук від National Democratic Institute (NDI) щодо розробленої концепції проведення праймеріз.

Про це повідомив Голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко за результатами робочої зустрічі з представниками NDI.

Також розроблений політсилою «Відродження» механізм проведення праймеріз оцінив колишній член французького парламенту, представник Соціалістичної партії Франції та Національний секретар із виборів у цій країні в 2009-2017 роках Крістофер Боржель. 

За словами Володимира Пилипенка, адаптований до українських реалій механізм внутрішньопартійного голосування отримав схвалення міжнародних партнерів. 

«Для того щоб сформувати концепцію нашого праймеріз, ми співпрацювали з NDI та намагалися запозичити найдієвіший досвід зарубіжних колег. Поетапне визначення основного кандидата в Президенти від нашої політичної сили ми плануємо розпочати вже наступного місяця», – зазначив Володимир Пилипенко.

Підготовлений політичною силою механізм праймеріз передбачає три етапи. Спочатку визначатиметься регіональний лідер на балотування в Президенти від «Відродження». Цей процес буде закритий, в ньому братимуть участь лише члени партії, депутатський корпус політсили, керівники місцевих організацій.  Потім, за результатами першого етапу, формуватиметься список для всеукраїнського електронного голосування, яке допоможе визначити одного лідера. Останній етап – це підбивання підсумків та оголошення кандидата в Президенти від політичної сили.

«Проведення праймеріз є абсолютно новим для України досвідом. Саме тому так важливо, започатковуючи цю традицію, не вигадувати велосипед, а опиратися на багаторічну практику наших європейських колег», – зауважив Володимир Пилипенко.

Підготовка до праймеріз стартувала на початку червня, коли експерти NDI провели перші консультації для представників «Відродження» щодо засадничих принципів внутрішньопартійного голосування та особливостей його проведення в Україні. 

 
 

 Нагадаємо, на VII З’їзді Партії «Відродження», який відбувся у Києві 20 квітня, було оголошено про намір політичної сили брати участь у чергових президентських та парламентських виборах. 

Поширити
Новини