1. Головна
  2. Новини
  3. Коштів ренти від видобування газу нині не вистачає на розвиток інфраструктури, – Володимир Скоробагач

Коштів ренти від видобування газу нині не вистачає на розвиток інфраструктури, – Володимир Скоробагач

 

5% ренти від видобування газу повинні надходити до спеціального фонду і спрямовуватися на розвиток інфраструктури.

Про це журналу «Фокус» заявив заступник голови Харківської обласної ради, голова фракції «Відродження» в облраді Володимир Скоробагач.

За його словами, вже понад рік в Україні діє закон про зарахування 5% ренти в місцеві бюджети за користування надрами для видобування нафти і газу, але вони надходять до загального фонду, що ускладнює процес контролю за їх використанням. Так, згідно з Бюджетним кодексом України, спочатку кошти спрямовуються на заробітну плату, оплату енергоносіїв, придбання медикаментів тощо, після чого їх уже не залишається для ремонтів і реконструкцій інфраструктурних об’єктів.

Володимир Скоробагач зазначив, що це несправедливо стосовно жителів територій, де ведеться видобування.

«Люди повинні бачити реальні зміни. Коли ми, як місцева влада, ще до ухвалення закону говорили про необхідність отримання частини рентних платежів до місцевих бюджетів, то головним аргументом називали поліпшення інфраструктури тих територій, на яких провадиться газовидобуток», – підкреслив Володимир Скоробагач.

Відзначимо, що Володимир Скоробагач заявив про необхідність зарахування частини ренти до спеціального фонду розвитку ще минулого року. Ініціативу підтримали на засіданні профільного комітету, скерували звернення до парламенту, але досі не прийняли на законодавчому рівні.

Довідка. Закон про зарахування 5% ренти набув чинності 1 січня 2018 року. Він передбачає, що 1% коштів перераховується до бюджетів сіл або селищ і по 2% – до районного та обласного бюджетів. При цьому якщо жителі об’єдналися у територіальну громаду, то в її бюджеті залишається 3%. Торік видобувні компанії сплатили загалом понад 35,6 млрд грн ренти. 95% надійшло до державного бюджету, а 5%, або 1,8 млрд грн, – залишилося у місцевих бюджетах. Харківська область отримала від ренти 792 млн грн.

Поширити
Новини