1. Головна
  2. Новини
  3. Кабмін хоче запровадити інститут соціальних інспекторів, щоб скоротити кількість отримувачів пільг і субсидій, – Володимир Пилипенко

Кабмін хоче запровадити інститут соціальних інспекторів, щоб скоротити кількість отримувачів пільг і субсидій, – Володимир Пилипенко

Соціальні інспектори – не вирішення проблеми, а лише інструмент для штучного зменшення кількості громадян, які отримують пільги й субсидії.

Так прокоментував урядовий законопроект №6159 «Про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки» перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

Політик підкреслив, що депутатська група «Партія «Відродження» не підтримала ініціативу уряду в квітні поточного року і не планує підтримувати законопроект в разі, якщо його винесуть на розгляд парламенту в майбутньому.

«Якщо його винесуть на голосування, «Відродження» не віддаватиме за цю ідею голосів. Поясню чому. Це спроба уряду створити новий контролюючий орган, який стежитиме за отриманням соціальної допомоги населенням, і він обійдеться бюджету в 50 млн грн. А зрештою призведе до того, що частина українців позбудеться соціальної підтримки держави», – пояснив перший заступник глави партії «Відродження».

У депутатській групі «Партія «Відродження» пропонують альтернативний підхід: створити єдиний електронний реєстр отримувачів соціальних виплат.

«В країні не існує єдиного реєстру пільговиків і пенсіонерів. Створення єдиного реєстру, в якому буде зафіксовано, хто і які виплати отримує, дозволить вже існуючим структурам виявляти порушників. У рамках Пенсійного фонду і Міністерства соціального захисту населення, без заявлених урядом витрат на створення соціальної інспекції», – доповнив Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів у лютому цього року схвалив законопроект, яким передбачається державний контроль при наданні соціальної підтримки з 1 січня 2018 року. Перевірки повинні здійснюватися соціальними інспекторами, які будуть посадовими особами територіальних органів Міністерства соціальної політики – соціальних інспекцій. У квітні 2017-го парламент не вніс до порядку денного законопроект №6159, з 5 грудня він перебуває на доопрацюванні у профільному комітеті.

Поширити
Новини