1. Головна
  2. Новини
  3. Державне кредитування може стати стимулом розвитку промисловості на місцях, – Бондар

Державне кредитування може стати стимулом розвитку промисловості на місцях, – Бондар

 

Державна підтримка промисловості наразі відсутня, це стримує розвиток місцевих громад і не дає можливості поглиблювати реформу децентралізації.

Про це під час зустрічі з колективом Деражнянського заводу сухих сніданків заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

 

За його словами, Деражнянський завод – одне з найперспективніших підприємств в області, впродовж останніх років воно інвестувало в обладнання та поточні ремонти близько 15 млн гривень.

«Завод, окрім основної продукції, виробляє консерви, соки, концентрат яблучного соку, працює як на експорт, так і на внутрішній ринок. Держава чимось допомогла? Ні, все тримається на людях. На мій погляд, потрібно змінювати державну політику, давати можливість ставати на ноги саме таким підприємствам. Бо навколо них формується зайнятість на місцях, створюються нові робочі місця, розвиваються місцеві громади. А сьогодні держава піклується про великі агрохолдинги, які отримують з бюджету мільярди гривень. Хоча саме місцеві підприємства допомагають району і місту Деражні підтримувати соціальні об’єкти, інфраструктуру, організовувати масові свята», – сказав Віктор Бондар. 

 

 

 Як розповів директор Деражнянського заводу сухих сніданків Юрій Яковлев, сьогодні однією з перешкод для розвитку підприємства є відсутність механізмів кредитування. 

«У нас дуже серйозний технологічний блок, ми не стоїмо на місці, удосконалюємося, виготовляємо нові види продукції. Ви можете знайти її в магазинах великих торговельних мереж. Останнім часом ми більше орієнтовані на український ринок. Але державної підтримки не відчуваємо. Зокрема, хотілося б державної кредитної підтримки, бо в комерційних банках дуже великі відсотки під займи», – пояснив Юрій Яковлев.

 
 

Як наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар, пільгові кредити для промисловості, а також звільнення від сплати ПДВ та акцизів при ввезенні нового обладнання, – це пропозиції програми Партії «Відродження». Раніше до парламенту внесений законопроект №8145, що містить такі пропозиції.

«Я вважаю, що в разі реалізації нашої програми та ухвалення законопроекту ми поміняємо ці тенденції, буде державна підтримка для тисяч підприємств, ми створимо мільйони робочих місць. У кожному районі є що переробляти. Ось тут, наприклад, зараз будуються м’ясопереробний та рибопереробний цехи. Про що це говорить? Про те, що буде підйом тваринництва, підйом водного господарства. Вони потягнуть за собою інші галузі, яким теж потрібен поштовх. Але найвище керівництво країни не переймається тим, що відбувається на рівні району, міста, маленького селища, їх не цікавить, де люди працюють, як заробляють, скільки отримують. Поки немає державної політики сприяння місцевій промисловості», – підкреслив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

 
Поширити
Новини