1. Головна
  2. Новини
  3. Депутати «Відродження» вимагають від уряду пояснень щодо відмови Пенсійного фонду перераховувати пенсії чорнобильцям

Депутати «Відродження» вимагають від уряду пояснень щодо відмови Пенсійного фонду перераховувати пенсії чорнобильцям

 

Народні депутати групи «Партія «Відродження» звернулися до прем’єр-міністра України з вимогою пояснити, чому Пенсійний фонд безпідставно відмовляє у перерахунку пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Із відповідним зверненням до голови уряду Володимира Гройсмана звернулися народні депутати групи «Партія «Відродження» Василь Гуляєв, Олег Кулініч, Артем Ільюк, Віктор Остапчук та Валерій Писаренко.

У депутатському зверненні йдеться про те, що, відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсія з інвалідності військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, має бути виплачена у розрахунку п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Утім, за словами народного депутата групи «Партія «Відродження» Василя Гуляєва, чимало ліквідаторів-військовослужбовців отримують відмови на свої заяви до підвідомчих управлінь Пенсійного фонду України з приводу перерахунку пенсії.

«Своїми діями Пенсійний фонд України порушує Конституцію України та погіршує умови пенсійного забезпечення ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме тому ми звертаємося до прем’єр-міністра з проханням вжити, у межах його компетенції, заходів щодо недопущення безпідставних відмов у прийнятті відповідних заяв, а також відмов у перерахунку пенсії», – пояснив народний депутат Василь Гуляєв.  

 
 

 Нагадаємо, сьогодні в Україні налічується близько 2 млн чорнобильців, з них понад 100 тисяч – люди з інвалідністю. Задля захисту інтересів усіх постраждалих від аварії на ЧАЕС депутати Партії «Відродження» раніше зареєстрували в парламенті законопроект №6292 щодо відновлення соціального захисту чорнобильців.

 

Поширити
Новини