1. Головна
  2. Новини
  3. Чорнобильці Черкащини підтримали законопроект «Відродження» про реформу соцвиплат для постраждалих від аварії на ЧАЕС

Чорнобильці Черкащини підтримали законопроект «Відродження» про реформу соцвиплат для постраждалих від аварії на ЧАЕС

 

Партія «Відродження» відстоюватиме в парламенті законопроект №6292, покликаний відновити соціальну справедливість для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Про це заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко під час зустрічі з представниками чорнобильських організацій, що відбулася 17 лютого в Каневі на Черкащині.

 
 

 Політик закликав громадські організації, які захищають права чорнобильців, спільними зусиллями, через суди домогтися перерахунку соціальних виплат чорнобильців.

У зустрічі також взяв участь міністр оборони України (1996-2001, 2004-2005 рр.), генерал армії Олександр Кузьмук.

 

Як підкреслив Володимир Пилипенко, одним із постійних напрямів роботи партії «Відродження» є надання юридичної допомоги громадянам. І в цьому випадку політична сила пропонує надати чорнобильським організаціям комплексну правову підтримку для подання судових позовів.

Він також повідомив, що юристами партії «Відродження» уже підготовлений позов до Окружного суду Києва проти Кабінету Міністрів України та міністра соцполітики Андрія Реви щодо перерахунку формули та розміру компенсації для чорнобильців на продукти харчування.

«Цей позов буде не індивідуальний, а колективний – від усіх. У разі його задоволення з’явиться можливість перерахувати компенсацію на продукти харчування для всіх чорнобильців, а не лише позивачів. Особисто я вважаю, що ця компенсація має бути прив’язана до рівня життя, тобто до прожиткового мінімуму чи мінімальної зарплати. Зростає мінімалка, зростає прожитковий мінімум – повинна підвищуватися і компенсація. Незалежно від того, хто очолює уряд або хто є міністром соцполітики! Нині розмір компенсації на продукти харчування розраховується за показниками 2006 року, коли долар був по 5 гривень. Це неприпустимо в нинішніх умовах, коли долар сягнув 28 гривень. Бо все рахують у доларах: вартість газу, ціни на електрику – тільки наші зарплати рахують в гривнях», – підкреслив Володимир Пилипенко. 

Він також закликав представників чорнобильських організацій не опускати руки, а продовжувати боротьбу за свої права.

Політик додав, що найближчим часом парламент розглядатиме законопроект про перерахунок пенсій військовослужбовцям. Він закликав чорнобильців долучитися до роботи над поправками до нього, оскільки документ зачіпатиме інтереси багатьох ліквідаторів.

Як зазначив голова Канівської міськрайонної організації ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» Олександр Демиденко, сьогодні у місті Канів та Канівському районі залишилося близько 600 ліквідаторів, а постраждалих від аварії на ЧАЕС налічується понад 2000 осіб. І додав, що чорнобильці Черкащини одностайно підтримують законопроект «Відродження» №6292, оскільки він об’єднує інтереси всіх категорій постраждалих від Чорнобильскої катастрофи.

«У цьому проекті закону проступає душа людини, яка знає, чого хочуть чорнобильці, котрі колись врятували світ від ядерної загрози. Сьогодні часто можна почути, що, мовляв, ліквідатори вимагають пільг. Але це не пільги – це компенсація за втрачене здоров’я. І в цьому законопроекті №6292 саме й ідеться про те, щоб нам віддали належне, що зобов’язана зробити нормальна правова держава. Але ми досі не дочекалися цього від влади, натомість бачимо це в законопроекті. Ми розглядали його під час засідання Канівської організації, і всі одностайно його підтримали. Він не розмежовує чорнобильців на категорії постраждалих, переселенців, ліквідаторів – він, навпаки, об’єднує та допомагає всім!» – сказав Олександр Демиденко.

Своєю чергою Олександр Кузьмук наголосив на тому, що сьогодні чорнобильським організаціям надзвичайно важливо об’єднуватися для захисту своїх прав.

«Два роки тому я так само зустрічався із ветеранами Афганістану, були абсолютно ті самі питання. В Україні є чотири афганських організації, як і в чорнобильців, і вони одна з одною також не спілкуються. Тепер у нас є ветерани АТО, а там ще більше різних організацій, плюс вимушені переселенці з Донбасу і Криму зі своїми організаціями. У результаті величезна кількість людей потребують допомоги від держави, але їх питання не вирішуються. Чому існує так багато організацій? Бо так простіше стравлювати одного з одним, роз’єднані люди не будуть заважати владі сьогоднішній чи завтрашній займатися «своїми» справами. Але опускати руки і просто здаватися – не можна!» – наголосив Олександр Кузьмук.

 


 
 
Поширити
Новини