1. Головна
  2. Новини
  3. Через боргову політику уряду інфляція у 2018 році може сягнути 30%, – Віктор Бондар

Через боргову політику уряду інфляція у 2018 році може сягнути 30%, – Віктор Бондар

 

Політика державних запозичень, яку уряд здійснює через випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), матиме негативний вплив на економіку та може призвести до стрибка споживчої інфляції у 2018 році. 

Про це під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він додав, що від початку року уряд здійснив низку випусків ОВДП під 18% річних, внаслідок чого фінансові спекулянти почали масово скуповувати боргові папери уряду.

«Зрозуміло, що фінансові спекулянти заводять в країну валюту короткостроково, швидко конвертують у гривню і набирають ОВДП під такі високі відсотки. Але що далі? Через кілька місяців вони будуть виводити валюту з країни. А ми матимемо до кінця року шалені проблеми, коли швидко зростатиме валютний курс, а українська валюта знеціниться. Після таких запозичень інфляція може сягнути 30%, і про це має думати економічний блок уряду, ДФС та Національний банк», – наголосив Віктор Бондар.

За його словами, через високу облікову ставку НБУ в 17% стають фактично не доступними кредити для українського бізнесу.

Так, від початку року Нацбанк уже двічі збільшував облікову ставку: з 14,5 % до 16% у січні, та до 17% – у березні. Тоді як базова облікова ставка в країнах ЄС становить 0%, в США – 1,5%, Великобританії – 0,5%.

«Якщо європейські банки отримують кредитні кошти від Європейського Центробанку безвідсотково, то українські банки повинні сплачувати НБУ 17% річних за отримані кредити. І про яку конкуренцію з європейськими товаровиробниками можна взагалі говорити, якщо для наших підприємств вартість кредитів для бізнесу майже у 60 разів вища, ніж для їхніх європейських конкурентів! Невже в Нацбанку не розуміють, до яких наслідків може призвести такий крок? Я наполягаю, щоб нарешті відбулася професійна нарада з цих питань і обговорення того, як у цій ситуації підтримати українську промисловість», – сказав Віктор Бондар.

 

Поширити
Новини