1. Головна
  2. Новини
  3. Будь-які розмови про автономію для нацменшин суперечать Конституції, – Володимир Пилипенко

Будь-які розмови про автономію для нацменшин суперечать Конституції, – Володимир Пилипенко

 

Україна – унітарна держава, тому розмови про надання окремим регіонам країни статусу автономії необхідно припинити раз і назавжди. Автономізація у будь-якій формі може загрожувати територіальній цілісності України.

Про це заявив перший заступник голови Партії «Відродження» Володимир Пилипенко, коментуючи нещодавні заяви Посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня в інтерв’ю «Українським новинам». Зокрема, на думку угорського амбасадора, ідея автономії для угорців в Україні не така вже й погана. Він також уточнив, що, мовляв, угорська нацменшина Закарпаття нині не вимагає автономії лише через ситуацію на Донбасі.

Володимир Пилипенко підкреслив, що останнім часом в інформаційному просторі України заяви про доцільність створення автономних адміністративно-територіальних одиниць за етнічною ознакою лунають усе частіше. Він нагадав, що в червні 2016 року Асамблея румунів Буковини зверталася до Президента України з проханням наділити територію компактного проживання румунів у Чернівецькій області статусом територіальної автономії для створення захисних механізмів від нібито порушення права цієї національної меншини.

«Хочу нагадати шановному Послу Угорщини в Україні, що, згідно зі ст. 2 Основного Закону, Україна є унітарною державою. За такої форми державного устрою держава не має у своєму складі будь-яких державних утворень, що володіють елементами суверенності, а її адміністративно-територіальні одиниці підпорядковуються єдиним центральним органам влади. На території унітарної держави діє єдина Конституція та існують єдині законодавчі, судові, фінансові та податкові системи. Автономізація у будь-якій формі може загрожувати територіальній цілісності України, і ми вже переконалися у цьому на прикладі Криму», – підкреслив перший заступник голови Партії «Відродження».

Як зазначив Володимир Пилипенко, в умовах нестабільної внутрішньополітичної ситуації в Україні зовнішні сили намагатимуться реалізувати свої стратегічні цілі.

«Висловлення угорського дипломата про те, що питання автономізації «наразі не порушується», дають усі підстави припустити, що Угорщина в майбутньому не має наміру відмовлятися від створення автономного району в Закарпатській області. Слід зазначити, що чимало закарпатців – причому незалежно від національності – вже сьогодні мають угорські паспорти. Останнім часом сигнали про «позитивний досвід» автономізації йдуть із тих європейських країн, де сильні позиції проросійських сил. Тому в цьому питанні треба бути надзвичайно обережними й чітко дотримуватись Конституції України, яка такі утворення виключає», – сказав Пилипенко.

 

Поширити
Новини