1. Головна
  2. Новини
  3. Бондар про комунальні тарифи, штрафи на дорогах і скорочення парламенту: 10 тез кандидата

Бондар про комунальні тарифи, штрафи на дорогах і скорочення парламенту: 10 тез кандидата

 

20 лютого кандидат в Президенти України Віктор Бондар провів у Харкові зустріч з журналістами, на якій озвучив основні пріоритети своєї передвиборної програми.

1. Про стратегічні пріоритети країни

Я не вірю в аграрно-сировинну модель країни, яку нам нав’язують міжнародні кредитори і Захід. Усі аграрні країни в світі, які орієнтуються тільки на розвиток аграрної промисловості, – бідні, немає жодної багатої або успішної. Наприклад, Нідерланди, які завбільшки в кілька районів Харківської області, продають у рік сільськогосподарської продукції на 82 млрд євро. Але частка аграрної сфери лише 1,7% ВВП. Усе інше – промисловість і високі технології. Таким самим шляхом має йти Україна.

2. Про очікування від передвиборної гонки

Наша політсила «Відродження» дуже сильна промисловцями, підприємцями, аграріями, а також представлена ​​однією з найсильніших фракцій у Верховній Раді. Ми дійшли висновку, що на президентських виборах маємо хороші шанси отримати необхідну підтримку українців, а на парламентських – отримати не менше як 50 місць у ВР. Наше позиціонування – це головна партія Харкова, єдина, яка повноцінно представляє регіон.

3. Нинішні вибори – останній акорд старої еліти

Зараз багато хто намагається вибрати між політиками старої формації, які 28 років водять нас по колу. Вони були усіма: президентами, прем’єрами, главами Нацбанку і так далі. Сьогодні вони розповідають нам, як і що робити. То чому ж ви 28 років не реалізовували свої ідеї? Я впевнений, що ці вибори – останній акорд для багатьох чинних політиків.

4. Економічна криза і шляхи її вирішення

Україна зараз погрузла в кредитах, яких чинна влада понабирала і бездарно «проїла». Понад трильйон гривень боргів, які ніхто не розуміє як віддавати. І зараз Україна змушена купувати локомотиви в США, турбіни в Китаї. Навіщо, якщо у нас є «Турбоатом», якщо є паровозобудівні підприємства в Дніпрі і Запоріжжя? Тому ми, в Партії «Відродження», представляємо промисловий пул, який може навести порядок. І робота нашої харківської команди тому доказ.

Перш за все, не можна приватизувати стратегічні підприємства. Той же «Турбоатом», наприклад. Його викуплять за копійки головні конкуренти і поховають завод. Далі – потрібно повністю розігнати силовий блок, який «займається» економікою. Це люди, які перетворилися на шакалів і просто грабують українських бізнесменів. По суті, вони знищують робочі місця і промисловість. Право перевірок необхідно залишити тільки за податковою.

5. Високі тарифи на послуги ЖКГ штучно створені урядом

Я виступаю проти популізму і не готовий розповідати, що ми будемо ще доплачувати за спожитий газ. Собівартість українського палива – десь $30 за тисячу кубометрів. До неї додаються рентні платежі, податки та інші витрати. Загалом близько 100 доларів. Але нам Кабмін продає за 300 доларів. Що вони роблять? Уряд закуповує газ у приватних компаній за високою ціною. Потім кажуть, що це ринкова вартість і за стільки ж беруть у державних підприємств.

Але і це ще не все. Нам кажуть, що ми відмовилися від російського палива. За запевненнями уряду, ми його купуємо в Європі. Але газ заходить в Україну через хвилину після того, як трубопроводом перетне кордон зі Словаччиною. Фактично 80 компаній-посередників продають нам те саме російське паливо, проте дорожче – як європейське. І ми переплачуємо вдвічі-втричі. Розірвати цю схему можна тільки після зміни влади.

Депутатська група «Партія «Відродження» у парламенті послідовно виступає за запровадження мораторію на підвищення тарифів, поки не буде проведений аудит нинішніх тарифів. Ми зареєстрували необхідний для цього проект постанови. Але влада навмисне не ставить його на голосування у парламенті і не допускає Рахункову палату до перевірки «Нафтогазу».

6. Скасування депутатської недоторканності й скорочення парламенту

На мій погляд, діюча система себе вичерпала: частина нардепів взагалі не цікавляться, що у них на округах, бо вони просто прагнуть сподобатися лідеру. Інші, навпаки, біжать з прапорами і «засівають» райони. Оптимальний варіант – відкриті списки. Коли люди можуть самі обрати, кому довіряють. До парламенту потраплятимуть за кількістю тих, хто проголосував.

Крім того, я пропоную скоротити кількість депутатів. 250 людей вистачить для України з головою. Коли Верховна Рада приймала рішення про курс в ЄС і НАТО, я звернувся до лідерів інших фракцій і запропонував пакетне голосування. До нього внести скасування депутатської недоторканності, створення механізму імпічменту Президента, енергоаудит закупівель газу і створення тимчасових слідчих комісій. Якщо Президентові Порошенку так це важливо, то голови фракцій могли наполягти і ухвалити рішення, які давно стоять на порядку денному. Але все закінчилося лише розмовами.

7. Війна на Донбасі та анексія Криму: зовнішньополітичні орієнтири

З цієї ситуації немає легкого виходу. Втім, з нинішньою владою його взагалі немає. Ніхто вже не хоче домовлятися з чинними в Україні політиками. З Кримом ситуація ще складніша. Ніхто з великих російських гравців не може вийти і сказати: ми повертаємо Крим Україні. На жаль, поки Путін при владі, це навряд чи станеться.

8. ДТП на Сумській і забезпечення безпеки на дорогах

Я вважаю, що відтворення ДАІ призведе тільки до побору грошей на дорогах. Уже зараз поліція у деяких регіонах зупиняє водіїв просто так і розповідає їм, що перевіряє машини на предмет угону. Для забезпечення безпеки треба, по-перше, відремонтувати дороги. По-друге, посилити відповідальність для автовласників. Якщо ввести серйозну відповідальність за їзду під алкогольним або наркотичним сп’янінням, то водії десять разів подумають. Іншого методу боротьби в світі немає. В арабських країнах за аварії із загиблими навіть голови відрубують. Одна така дія приводить до тями мільйони людей.

9. Зв’язок із Харковом

Харків для мене рідне місто. Ще 1992 року я приїхав сюди навчатися у тоді ще Харківському юридичному інституті імені Дзержинського. Жив на Салтівці, улюблений гуртожиток там – на вулиці Гвардійців Широнінців, 43А. Навіть номер кімнати пам’ятаю – 136. Красива будівля була. Тут же починав працювати, відкрили з другом юридичні фірми. Потім об’єдналися і заснували фінансово-промислову групу «Сигма». Я був у ній юридичним радником, а потім очолював у Харкові промислові підприємства. Досі в мене залишилося тут величезна кількість друзів.

10. Незвичайні захоплення кандидата в Президенти

Я шалено люблю дайвінг. Входжу до нечисленного клубу українських спортсменів, які просунулися дуже далеко: у мене є практично всі світові сертифікати. Найглибше занурення на моєму рахунку – це 155 метрів. Це таке випробування, коли ти перебуваєш на грані смерті. Шанс виплисти на поверхню 50 на 50. З іншого боку, якось дайверською командою вирішили перевірити себе, за тиждень підготувалися і піднялися на Кіліманджаро.

Відзначимо, що наступного тижня Віктор Бондар планує відкрити набір у свою команду. На сайті «Відродження» буде запущена анкета для потенційних учасників, після заповнення якої можна потрапити в список кандидатів до місцевих рад, а лідери громадської думки можуть бути включені до парламентського списку.

 

Поширити
Новини