1. Головна
  2. Новини
  3. Андрій Шипко: В Україні недостатньо протидифтерійної сироватки

Андрій Шипко: В Україні недостатньо протидифтерійної сироватки

 

900 доз протидифтерійної сироватки, які, за даними МОЗ, є наразі в Україні, вистачить лише на тиждень, якщо розпочнеться епідемія дифтерії.

Про це заявив народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко.

Він наголосив, що така незначна кількість сироватки в разі спалаху захворювання може призвести до трагічних результатів.

«Важко навіть уявити, якими можуть бути наслідки поширення  інфекції. За умови абсолютної нестачі ліків половина хворих просто приречені. Ми не повинні чекати початку епідемії, і сьогоднішнє повідомлення про випадок дифтерії, яке, на щастя, не підтвердилося, має стати сигналом до дії», – підкреслив Андрій Шипко.

Як раніше повідомлялося, у Луганській області в 31-річного пацієнта виявили підозру на дифтерію. Згодом МОЗ це спростувало, повідомивши, що дослідження у мікробіологічній референт-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України не підтвердили випадок захворювання.

Андрій Шипко зауважив, що епідемія кору в Україні вже забрала життя 8 пацієнтів. Тому Уряд має терміново посилити профілактичні заходи серед населення задля запобігання епідемії дифтерії та забезпечити наявність необхідної кількості ліків.

«Ми вже маємо 8 смертей від кору. Маємо розуміти, що в разі спалаху дифтерії в країні у нас немає достатньої кількості протидифтерійної сироватки. Наразі в Україні, за даними МОЗ, є лише 900 доз такої сироватки. І нам необхідно пам’ятати, що навіть за наявності відповідного лікування смертність від цього інфекційного захворювання надзвичайно висока», – додав Андрій Шипко.

 

 

Поширити
Новини