1. Головна
  2. Новини
  3. Андрій Шипко: Нові правила гри для аптечного бізнесу відповідатимуть європейським нормам

Андрій Шипко: Нові правила гри для аптечного бізнесу відповідатимуть європейським нормам

 

Законопроект №8591, який передбачає реформування аптечного ринку в Україні, є своєчасним і доцільним. Зараз його доопрацьовують, і є всі підстави сподіватися, що документ буде підтриманий парламентарями.  

Так прокоментував нові правила гри для аптечного бізнесу народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко, який є співавтором цієї законодавчої ініціативи.    

«Я гадаю, що законопроект буде підтриманий. Оскільки держава не зможе знизити ціни на ліки без системного вирішення питання, як би хто не лобіював ситуацію. Ми повинні ліквідувати аптечні монополії і «підкилимні» маркетингові договори, як це давно вже зроблено у європейських країнах», – сказав Андрій Шипко.

Політик зауважив, що наразі законопроект конкретизується.

«Так, ми вносимо зміни щодо відстані в 500 метрів між аптечними закладами. Необхідно визначити, щоб ця відстань була у межах пішохідної доступності. У такий спосіб ми вирішимо проблему, коли десь скупчено 10 аптек, а в якомусь селі немає жодної. Наше завдання – думати насамперед про людей, які сьогодні взагалі залишені сам на сам зі своїми бідами. А особливо це стосується сільських жителів. Після доопрацювання законопроект міститиме норми, які цілком відповідають європейським. І я вже зараз бачу, що цей документ буде підтриманий у сесійній залі», – сказав Андрій Шипко.

За словами народного депутата, очікується, що законопроект ухвалять вже після Нового року.

Нагадаємо, проект закону №8591 передбачає кількісне обмеження на відкриття аптек одним власником, географічні обмеження на розташування аптек, обов’язкову вищу профільну освіту для власників аптечних установ тощо. Проти законопроекту виступили власники мережевих аптек.

 

Поширити
Новини