1. Головна
  2. Новини
  3. Андрій Шипко: Комітет з питань охорони здоров’я одностайно проголосував за звільнення Уляни Супрун

Андрій Шипко: Комітет з питань охорони здоров’я одностайно проголосував за звільнення Уляни Супрун

 

Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я підтримав постанову про відсторонення від посади виконувачки обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, а також її заступника Олександра Лінчевського.

Про це повідомив народний депутат групи «Партія «Відродження», член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Андрій Шипко. 

За словами політика, постанова № 8587 була підтримана одностайно.

«Це рішення є абсолютно логічним та правильним. Упродовж двох років профільний комітет дев’ять разів визнавав роботу МОЗ і нинішніх його очільників незадовільною, причому як за окремими напрямами, так і за результатами виконання Програми діяльності Кабінету міністрів у частині охорони здоров’я. Зокрема, повністю зірвані програми із забезпечення ліками українців: досі не надійшли всі медикаменти за 2016 рік, тільки частина поставлена за 2017 рік, а зараз уже 2018-й добігає кінця. Економія коштів ціною людських життів і з затримкою у два роки є неприпустимою», – сказав Андрій Шипко.

Він наголосив, що однією з головних причин для звільнення Уляни Супрун стало повне ігнорування очолюваним нею міністерством потреб важкохворих українців, які потребують лікування за кордоном.

Як підкреслив Андрій Шипко, ці пацієнти ведуть лік життя на дні, однак через бездіяльність МОЗ вони позбавлені вчасної державної допомоги. Їхні родичі уже понад місяць пікетують міністерство, втім, жодної відповіді немає.  

«Сорок днів люди живуть у наметах під будівлею МОЗ, їх не бачать та не чують. При цьому на рахунках міністерства є близько  900 млн гривень, які, за даними Мінфіну, чиновники можуть перерозподілити на лікування цих пацієнтів», – зазначив народний депутат.

Андрій Шипко додав, що медичне відомство під керівництвом Уляни Супрун також не забезпечує виконання інших державних програм, зокрема, щодо запобігання тяжких недуг.  

«Неефективним є використання коштів, виділених на подолання епідемії туберкульозу в Україні. Рахунковою палатою виявлені численні порушеннями під час реалізації проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». І цей список, на жаль, можна продовжувати дуже довго», – додав народний депутат.

Поширити
Новини