1. Головна
  2. Новини
  3. Андрій Шипко: Державна підтримка сімей з дітьми – це інвестиція в майбутнє

Андрій Шипко: Державна підтримка сімей з дітьми – це інвестиція в майбутнє

 

Збільшення допомоги при народженні дитини, повернення виплат по догляду за дитиною до 3 років, захист багатодітних сімей, відновлення норм, скасованих за ініціативою уряду в 2014 році, щодо організації безкоштовного харчування дітей у навчальних закладах, а також запровадження державного контролю за умовами життя та розвитком кожної дитини в кожній родині є вкрай важливими в стимулюванні збільшення народжуваності та посиленні соціального захисту сімей з дітьми.

На цьому під час круглого столу, організованого Комітетом ВР з питань соціальної політики за участі  жінок-матерів зі всієї України, наголосив народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко.

Парламентар зазначив, що всі ці кроки передбачені Проектом закону №6063-д. Він запропонував у резолюції заходу звернутися до голови Верховної Ради з проханням невідкладно винести зазначений законопроект на розгляд.

Андрій Шипко підкреслив, що ця законодавча ініціатива відображає одну з головних вимог громадянського суспільства, вона неодмінно отримає одностайну підтримку і в парламенті.

«Від 2014 року сім’ї з дітьми залишаються чи не єдиною соціальною категорією українських громадян, для яких не переглядався розмір виплат. Сьогодні на прийняття проекту закону 6063-д чекають тисячі українських родин!» – додав Шипко.

З необхідністю якнайшвидшого ухвалення цього надважливого законопроекту погодився і Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, якому ще взимку було передано понад 50 тисяч підписів від родин з усіх куточків України.

Наразі, за статистикою, 70% українських сімей – це сім’ї з однією дитиною,  в 23% українських родин виховують двох дітей і лише 3% – це багатодітні родини. Водночас рівень смертності перевищує народжуваність у середньому на 30%, і щороку ми втрачаємо понад 160 тисяч громадян! Якщо не втрутитися у ситуацію на державному рівні, впродовж найближчих 30 років населення України може скоротитися до 31 млн громадян.

«Сім’я – це основа держави, це те, заради чого людина хоче жити і працювати, це основа основ. І я переконаний, що фінансова підтримка сімей з дітьми – це інвестиція в майбутнє», – зауважив Шипко.

 

Поширити
Новини