1. Головна
  2. Блоги
  3. Звіт уряду: яку правду ховають від українців

Звіт уряду: яку правду ховають від українців

 

Діалог між владою і суспільством – це точно не про нашу дійсність. Попри взятий курс на Європу, західні принципи відкритої політики в Україні ніяк не приживаються. А точніше, не вписуються у плани вітчизняних державотворців.

Минулого року уряд спільно з парламентською провладною більшістю, використовуючи сумнівні махінації, уникнув звіту щодо виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів за 2017 рік. Вочевидь, це з розряду «закритої політики» – органічної для провладних еліт.

Аналогічна ситуація може повторитися і 2018-го. Оголошений у квітні звіт Кабміну перенесли на кінець червня. Однак ніхто не дає гарантії, що влітку суспільство почує пояснення, чому Україна виявилася на межі соціально-економічної катастрофи.

Правда, на офіційному сайті Кабінету Міністрів з’явився набір різнокольорових слайдів під назвою «Звіт Уряду 2017». Це – набір картинок, які, за задумом кабмінівських чиновників, повинні переконати громадян у неймовірних успіхах чинної команди реформаторів.

Насправді на цих слайдах наведено кілька статистичних даних. Не більше. І вони аж ніяк не свідчать про бажання побудувати відвертий діалог з суспільством і пояснити причини руйнування економіки і погіршення матеріального становища громадян.

Тенденція падіння триває. Згідно з останніми даними, промислове виробництво в Україні в березні 2018 року скоротилося на 1,4% порівняно з лютим поточного року. У сільському господарстві в 2017 році виробництво знизилося на 2,7%.

Заборгованість із виплати заробітної плати на лютий 2018 року сягнули «рекордної» суми 2,5 млрд грн. Борги населення за оплату послуг ЖКГ – 40,6 млрд грн. Подібні факти лише підтверджують, що комунальна сфера України перебуває на межі колапсу.

За версією Bloomberg, в 2017 році Україна була однією з найбідніших країн Європи. Негативне сальдо зовнішньоекономічної торгівлі товарами в 2017 році сягнуло 6,3 млрд дол. Зокрема, з країнами-членами ЄС у 2017 році – 4,5 млрд дол.

І це далеко не вичерпний список провалів у соціально-економічній політиці.

У представленій урядом ілюстрованій підбірці немає аналізу цих негативних процесів. Натомість отримали недолугі спроби уникнути повноцінного звіту про свою роботу.

Можна довго дискутувати, що повинен чи не повинен робити Кабмін. Але в його обов’язки точно не входить поширення пропагандистської напівправди про якісь міфічні успіхи.

Українці заслуговують на те, щоб знати правду. Зокрема, що їх чекає уже в найближчій перспективі. Адже одними обіцянками ситий точно не будеш.

Ефективній державі потрібна ефективна модель економічного розвитку, яка б дозволила зупинити процес руйнування і забезпечила стійке зростання. Ця модель не повинна ґрунтуватися на одних лише рекомендаціях Міжнародного валютного фонду та інших кредиторів. У нас є свій промисловий національний потенціал, який практично не використовується. Чому? Це ще одне питання, на яке б хотілося почути відповідь у звіті уряду. Звісно, якщо він буде.

Поширити
Блоги
Схожі статті