1. Головна
  2. Блоги
  3. Фінал Ліги Чемпіонів-2018 у Києві: Заробити чи урвати?

Фінал Ліги Чемпіонів-2018 у Києві: Заробити чи урвати?

 

Через два тижні столиця України стане головним футбольним містом Європи. За прогнозами, до Києва прибудуть близько 70 тисяч футбольних уболівальників. Очікується, що атмосфера в місті нагадуватиме кращі моменти Євро-2012.

На сторінці офіційного сайту УЄФА, присвяченій майбутньому фіналу Ліги чемпіонів, Київ характеризують як «місце народження великих Олега Блохіна і Валерія Лобановського», а також як «безпечне і дешеве місто з населенням у 2,8 млн осіб».

І якщо перше твердження викликає гордість, то друге – неприємний дисонанс.

Напередодні спортивної події місцеві готелі підняли ціни в 3-10 разів, і в більшості з них уже немає вільних місць. Однак були зафіксовані випадки завищення цін і в 100 (!) разів. Уболівальники, які розраховували на недорогий (за європейськими мірками) нічліг, розчаровані ціновою політикою власників готелів. Знавці ринку кажуть, що більшість місць забронювали туристичні компанії, які скасують бронь, якщо не зможуть продати футбольним фанатам турпакети.

Накручення цін багатьма київськими готелями і «приватниками», які пропонують футбольним фанам житло в спальних районах столиці за 1000 євро на добу, ризикує стати головним першим враженням європейських гостей про Київ та Україну загалом! Тому подвійно приємно, що мешканці столиці запустили флешмоб #FreeKyivCouch4Fans. Його мета – безкоштовно розмістити в себе вдома вболівальників, які приїдуть до Києва на фінал Ліги чемпіонів 26 травня.

Бажання представників сфери послуг заробити за два-три дні спортивного свята – цілком зрозуміле. В усіх країнах, де відбувалися аналогічні події, сплеск цін напередодні є загальноприйнятою традицією. Але скидається, що київські готельєри вирішили не заробити, а «урвати». Однак така цінова політика навряд чи сприятиме тому, щоб гості Києва захотіли відвідати Україну знову. Хоча футбольні заходи – це не разовий «куш», а можливість для країни й міста прорекламувати себе на перспективу.

Як позначиться проведення фіналу Ліги чемпіонів на економіці міста і країни загалом? У Національному банку України прогнозують, що додаткові валютні надходження за цей період істотно не вплинуть на валютний ринок. А отже, девальвація гривні триватиме. Не позначиться приїзд значної кількості вболівальників і на зростанні економіки – надто короткий період для масового туризму. За оцінками фахівців, середні витрати футбольного фаната в українській столиці становитимуть 100-150 доларів на добу.

Подібні події міжнародного масштабу мають не миттєвий, а відкладений ефект.

По-перше, зарубіжні туристи, які вперше опиняться в Україні, зможуть згодом приїхати для того, щоб подивитися країну – як це було через кілька місяців після Євро-2012.

По-друге, це гарний іспит для всієї сфери послуг та інфраструктури, перевірка сильних і слабких сторін.

По-третє, футбольне свято об’єднує вболівальників з усіх куточків України, і це важливо для єдності країни.

По-четверте, проведення такого рівня події в Києві дає знак міжнародним партнерам, що мати справу з Україною – надійно і безпечно.

Тож завдання керівництва країни і приймаючого міста – створити такі умови, таку репутацію України, щоб зарубіжні туристи приїжджали в країну не лише на винятково важливі події, а цілий рік. І тоді готельєрам уже не потрібно буде накручувати ціни в очікуванні вигідних клієнтів. Адже ринок є ринок.

 

Поширити
Блоги
Схожі статті
Тема тижня
Відео
Фото
Газета
Facebook