Віктор Остапчук: «Конспекти» Георгія Кірпи актуальні й сьогодні»

29.12.2017
02

Напередодні Нового року в куп’янському Палаці культури ім. В. Кошелєва пройшов вечір пам’яті Героя України Георгія Кірпи.

Засновник партії «Відродження», видатний державний діяч, Міністр транспорту та зв’язку України – Генеральний директор «Укрзалізниці», Г.М. Кірпа трагічно загинув 13 років тому – 27 грудня 2004 року. З того часу дні народження й смерті народного міністра є днями пам’яті для всіх, у кому живе повага й вдячність до справ Георгія Миколайовича і масштабів його особистості. І протягом 13 років соратник Кірпи, Герой України Віктор Остапчук наприкінці грудня організовує вечори пам’яті, на які запрошує улюблених артистів Г.М. Кірпи та відомі українські творчі колективи.

Цього разу до Куп’янська завітали народні артисти України чоловічий вокальний квартет «усього округу Віктора Остапчука – Борівського, Ізюмського, Куп’янського, Шевченківського районів, міст Ізюм та Куп’янськ, – не шкодували оплесків для артистів. Особливо тепло зал приймав квартет «Гетьман». Народні артисти України поділилися своїми спогадами про Георгія Миколайовича й про ту підтримку, яку Кірпа надавав діячам культури та мистецтва, виконали його улюблені пісні.

IMG3564

А відкрила концерт пам’яті талановита артистка Палацу культури ім. Кошелєва Оксана Бен Жаннет. Вона виконала пісню «Віват, король», під час якої на сцені демонструвалися кадри фільму про Георгія Кірпу «Дорога державного значення». А розчулені глядачі – увесь зал, понад 1200 осіб – слухали цю пісню стоячи…

– Георгій Миколайович Кірпа мислив стратегічно, був дуже далекоглядним, тому його «конспекти» можна та потрібно використовувати й зараз, – зазначив народний депутат України Віктор Остапчук. – У них все є: і як долати кризу, і як творити, і як підтримувати національного виробника, економіку і культуру, і як платити людям нормальну зарплату, і як допомагати пенсіонерам. Треба тільки брати і працювати! Свого часу завдяки Кірпі ми переконалися, що можемо працювати не гірше за німців чи поляків – звичайно, якщо на чолі справи поставлені висококласні управлінці, якщо люди отримують нормальну зарплату і спокійні за завтрашній день. Тому я впевнений: ми зможемо перемогти кризу, війну й біди – і відродити ту Україну, про яку мріяв Георгій Миколайович Кірпа і про яку мріємо ми.

IMG3578

Герой України Георгій Кірпа був найуспішнішим керівником транспортної галузі за всю її історію, сильним, масштабно мислячим лідером, який умів ставити найамбітніші цілі й досягати їх реалізації. Завдяки Кірпі українські залізниці були не просто витягнуті з безодні злиднів і деградації, а стали локомотивом національної економіки. Потужний імпульс розвитку отримали судноплавство, авіаційна й автодорожня галузі, почалася прискорена реалізація потенціалу України як транзитної країни. Завдяки ініційованій Кірпою програмі «Сільський автобус» пожвавилося життя української глибинки, а обсяги виробництва багатьох вітчизняних промислових підприємств на замовлення залізничників зросли в рази. Також в активі Г.М. Кірпи –  нові вокзали, мости, перші прискорені пасажирські поїзди вітчизняного виробництва «Столичний експрес», канал Дунай – Чорне море, модернізоване колійне господарство, реконструйований рухомий склад, Центри здоров’я жінок, школи, храми…

IMG_3568

Разом з тим, Кірпа розумів, що без політичного інструменту відродити Україну неможливо. Тому з його ініціативи була створена центристська партія – партія «Відродження».

Щоб зрозуміти, які цілі та завдання ставив Кірпа перед однопартійцями, процитуємо деякі тези його доповіді на першому з’їзді «Відродження», який відбувся в липні 2004 року.

«На прикладі діяльності транспортної галузі ми показали, що кращий спосіб боротьби з бідністю – дати можливість людям працювати і гідно заробляти».

«Наша партія виступає за державний націоналізм, патріотизм. Мова йде не про якийсь етнічний націоналізм, а про свідоме стимулювання гордості за досягнення представників усіх народів, які народилися, жили, живуть в Україні. Ми інтернаціоналісти по суті, а не по формі».

«Настав час, щоб політична еліта навчилася жити в єдності душі, слова і дії, змогла б виділятися мовою позитивних вчинків. Тоді гідно жити будемо всі».

«Уже вкладаються значні кошти в міфотворчість і фальсифікацію сьогоднішніх далеко не радісних реалій. Зіткнулися інтереси і сконцентрувалися протиріччя різко конкуруючих еліт, кланів, політичних течій. Інтереси багатьох з них суперечать інтересам українського народу».

«Головна проблема України –  гострий, безпрецедентний дефіцит моральності. Колись Леся Українка писала: «Часи тепер у нас підлі». На жаль, і сьогодні у нас диявольський шабаш аморальності. Україна вимагає морального авторитету… Разом з тим, в Україні повинна утвердитися партія єднання нації і суспільства, а не розбрату».

IMG_3604