«Відродження» закликає Київраду прийняти програму з будівництва сміттєпереробних заводів в столиці

17.07.2017
філіппов

Від обіцянок побудувати сміттєпереробні заводи Київраді потрібно переходити до прийняття спеціальної міської програми, спрямованої на пошук інвесторів.

Про це заявив керівник Київської міської організації партії «Відродження», депутат Київської міської ради V-VI скликань Володимир Філіппов.

За його словами, позиція Київради щодо будівництва сміттєпереробних заводів в столиці за останні 5 років змінювалася вже п’ять разів.

«Обіцянки побудувати заводи в столиці – це, скоріше, піар влади і реакція на сміттєву проблему у Львові. Але ми хочемо побачити публічно надану програму для міста, мета якої – залучення інвесторів в галузь. Це питання варто розглянути на сесії Київради, визначити майданчики, на яких можливе будівництво сміттєпереробних підприємств, оголосити конкурс для інвесторів. І перевести це питання зі сфери планів і обіцянок в практичну площину. Приклад Львова показує, що проблема сміття нікуди не дінеться, а через бездіяльність місцевої влади може тільки посилитися в майбутньому», – сказав Володимир Філіппов.

Він зазначив, що програма повинна передбачати розробку землевідведень, дозволів на будівництво, підведення комунікацій. У свою чергу від інвесторів місто може вимагати зобов’язань по переробці та купівлі у міста певної кількості сміття.

Також, за словами Філіппова, будівництво сміттєпереробних заводів не призведе до подорожчання комунальних послуг, і дозволить впровадити в Києві практику всіх цивілізованих країн світу з роздільного збору сміття. Стимулювати киян до сортування відходів можна буде за допомогою тарифів, а саме – надання знижки громадянам за самостійну сортування відходів будинку.

«Це не призведе до подорожчання комуналки, а навпаки, допоможе в майбутньому знизити тарифи. Якщо ми залучаємо компанії, які будуть переробляти сміття, їм вигідно отримувати його в уже відсортованому вигляді. Тому вони можуть за свій рахунок встановити контейнери для відсортованих відходів, при цьому повинен існувати не просто тариф на вивезення сміття, а зелені тарифи, які будуть мати певну калькуляцію. Для тих киян, хто сортує сміття, тарифи на вивіз сміття мають бути дешевшими, умовно, 3 гривні. Для тих, то буде лінуватися це робити, умовно  – 33 гривні. За картон, паперове сміття доплачувати, надавати знижку на квартплату. Люди потихеньку звикнуть, один-два рази заплатять повний тариф і почнуть пробувати сортувати. Всі ці механізми вже успішно працюють в інших країнах», – пояснив керівник Київської міської організації партії «Відродження».