Партія «Відродження»: Вибори до ОТГ на деяких дільницях Хмельниччини відбулися із порушеннями

27.12.2017
Партія «Відродження»: Вибори до ОТГ на деяких дільницях Хмельниччини відбулися із порушеннями

24 грудня 2017 року в Хмельницькій області відбулися вибори до шести об’єднаних територіальних громад. Утім, на деяких дільницях голосування відбулося із порушеннями.

Про це повідомляють спостерігачі Хмельницької обласної організації партії «Відродження».

Зокрема, під час виборів до Вовковинецької селищної об’єднаної територіальної громади Деражнянського району Дільнична виборча комісія надіслала виборцям запрошення із неправильним місцем голосування. Громадян у межах виборчої дільниці №680262 запросили на голосування за адресою: смт Вовковинці, вул. Вокзальна, 12, Деражнянського району Хмельницької області. Однак вибори відбувалися на вул. Першотравневій, 29.

«Таким чином, було спотворено результат волевиявлення», – зазначив один із кандидатів на посаду Вовковинецького селищного голови Сергій Волковинський. Він подав позовну заяву до суду з вимогою скасувати результати виборів на цій дільниці. Оскільки, як зазначає кандидат, були порушені ст. 49 та ст. 50 Закону України «Про місцеві вибори».

«Проведення голосування було здійснено не за адресою, утвореною на постійній основі звичайної виборчої дільниці № 680262 по вул. Вокзальна, 12, а за іншою адресою – по вул. Першотравнева, 29, смт Вовковинці. Відтак багатьох виборців позбавлено права на вільне волевиявлення, що загалом призвело до спотворення результатів виборів на даній виборчій дільниці. Багато хто з виборців не були поінформовані про зміну адреси приміщення для голосування, і, прийшовши на дільницю за адресою, вказаною в іменному запрошені, вони не змогли реалізувати своє конституційне право на вільне волевиявлення. Тож поверталися додому, не проголосувавши. Дільнична виборча комісія мала право організувати та провести голосування на виборчій дільниці №680262 за іншою адресою лише після внесення відповідних змін щодо адреси цієї виборчої дільниці Центральною виборчою комісією, і саме ця змінена адреса мала б бути зазначена в іменних запрошеннях з тим, щоб виборці могли належним чином реалізувати своє конституційне виборче право», – йдеться у позовній заяві.

Як повідомлялося, за результатами виборів у Хмельницькій області, до складу Вовковинецької селищної об’єднаної громади обрані депутатами 6 кандидатів від партії «Відродження».