Антон Яценко: Роботу щодо запровадження 100%-го державного фінансування лікування дітей потрібно продовжити 2018 року

22.12.2017
RU6_7396

Робоча група, створена урядом задля вирішення питання лікування дітей в Україні та за кордоном, має продовжити роботу наступного року.

Із такою пропозицією народний депутат групи «Партія «Відродження» Антон Яценко звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

«Шановний прем’єр-міністре, я хотів би підняти питання щодо лікування дітей. Цього року завдяки вашій позиції і спільній нашій роботі вдалося погодити надання допомоги глухонімим дітям – проведення кохлеарної імплантації. Також ми майже на 100% фінансуємо лікування дітей за кордоном. Але залишається багато проблем. Тому хотів би вас попросити продовжити роботу цієї групи, яку ми створили влітку. Щоб у першому кварталі наступного року ми все ж таки змогли забезпечити лікування дітей 100%-м державним фінансуванням», – підкреслив Антон Яценко.

Своєю чергою прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що уряд планує продовжити цю роботу наступного року.

«Хочу підкреслити, що ви дуже системно опікуєтеся питанням здоров’я дітей. І дякую вам за це! Ми насправді сьогодні працюємо над формуванням якіснішої програми лікування дітей, особливо тих, які хворіють на тяжкі недуги. Тому ми продовжуватимемо цю роботу для пошуку якомога більше ефективних механізмів підтримки таких родин і таких дітей», – зауважив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, з ініціативи народних депутатів групи «Партія «Відродження» у Кабінеті міністрів була створена спеціальна робоча група, яка розробляє концепцію лікування дітей на території України та за кордоном повністю за рахунок держави.

За результатами роботи спеціальної групи, під час внесення змін до Державного бюджету на 2017 рік були враховані правки депутатської групи «Партія «Відродження». Отож, на лікування онкохворих дітей за кордоном було додатково виділено 186 млн грн. На 5 млн грн збільшили видатки на лікування дітей із ДЦП, на 10 млн грн – на кохлеарну імплантацію.