Андрій Шипко вручив підписи чорнобильців на підтримку законопроекту № 6292 голові ВРУ

16.05.2017
18518955_291935227932276_76140794_o

Народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко  передав підписи чорнобильських організацій на підтримку законопроекту   №6292 щодо повернення соцгарантій чорнобильцям голові Верховної Ради Андрію Парубію.

Зібрані підписи парламентар передав до президії по завершенні виступу з трибуни Верховної Ради.

Під час виступу він звернувся до народних депутатів та наголосив, що сьогодні під стінами парламенту проходить мітинг чорнобильських організацій.

«Під стінами Верховної Ради зібралися люди – герої, чорнобильці, які 31 рік тому, своїм здоров’ям побудували нам наше майбутнє. І я питаю у вас, чи маємо ми право у них забирати його? Ось у мене в руках підписи з усіх куточків нашої держави. Київ, Одесса, Житомир, Рівне, Харків, Дніпро, місто Покров, місто Нікополь, місто Марганець… Це тисячі підписів ліквідаторів. І люди вимагають одного – справедливості!», – наголосив народний депутат.

За його словами, у зверненні представники громадських організацій, чорнобильці, члени їх родин закликають голову Верховної Ради поставити на голосування законопроект № 6292, розроблений нардепами групи «Партія «Відродження».

«В нашій країні є така мода, що ми пам’ятаємо героїв-чорнобильців тільки перед роковинами трагедії. А хто знає як вони живуть? Як вони ходять по судах, щоб отримати свої заслужені пільги? Взагалі закон «Про захист чорнобильців» в нашій країні змінювався за останні 25 років 50 разів. І кожного разу з нього вилучали все більше і більше. Дійшли до того, що сьогодні держава виділяє на оздоровлення 120 гривень на  рік. Нема безкоштовних ліків, нема безкоштовної медичної допомоги. Законопроект № 6292 не тільки поверне достойні пенсії, підвищить допомогу на оздоровлення, а головне – допоможе відновити справедливість», – наголосив Андрій Шипко.

Після чого звернувся до Голови ВРУ Андрія Парубія із проханням якнайшвидше поставити на голосування законопроект № 6292 та передав до президії парламенту зібрані підписи на підтримку законопроекту.

«Шановний пане голово! Я хочу сьогодні передати вам ці підписи, ці підписи в підтримку законопроекту № 6292. І сказати, що саме від вас залежить ця справедливість, внесіть будь-ласка в порядок денний законопроект № 6292, і цю залу, і ми його підтримаємо і проголосуємо. І це буде не перед роковинами, і це буде не для піару виборчого, а це буде так, тому так буде чесно», – підкреслив народний депутат.

Як повідомлялося, у вівторок під стінами Верховної Ради проходить мітинг чорнобильських організацій. Близько 300 мітингувальників з різних регіонів України вимагають від керівництва ВерховноЇ Ради поставити на голосування законопроект №6292.